Nacionalinė NVO koalicija

NVO atsparumas

Dezinformacijos grėsmės ir NVO atsparumas – temos, kurios pastaruoju metu buvo plačiai aptariamos tiek NVO rate, tiek žiniasklaidoje, tiek ir kiekvieno mūsų bendruomenėje.
Dalinamės aktualia naudinga medžiaga, kuri padės stiprinti atsparumą tiek organizacijų viduje, tiek dirbant su įvairiomis tikslinėmis grupėmis.

Tinklalaidė NVO kalba: Atsparios NVO – stipri visuomenė

2021 m. spalio mėnesį daugiau nei 80-ies nevyriausybinių organizacijų atstovai dalyvavo atsparumo stiprinimo mokymuose, o lapkritį šių mokymų patirtį apibendrinome apvalaus stalo diskusijoje su informacinio saugumo bei komunikacijos ekspertais. Visų nuomonė vieninga — atsparumas turi būti palaikomas ir ugdomas nuolatos. Todėl įrašėme tinklalaidę, kurioje diskutuojama apie dezinformacijos kilmę, tikslus, kovos būdus bei, svarbiausia, NVO vaidmenį šioje fronto linijoje.
Pokalbyje dalyvavo:
Gaja Šavelė, Nacionalinės NVO koalicijos vadovė;
Plk. ltn. Eugenijus Lastauskaskas, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininko pavaduotojas ugdymui;
Indrė Vareikytė, komunikacijos ekspertė;
Pokalbį moderavo: Aušrinė Diržinskaitė, politinės stebėsenos platformos “Žinau, ką renku” koordinatorė

Kaip atpažinti dezinformacijos grėsmes ir nuo jų apsisaugoti? Atmintinė NVO

Nevyriausybinės organizacijos susiduria su nemažu kiekiu dezinformacijos savo kasdienėje veikloje, todėl labai svarbu mokėti atpažinti, KAS yra dezinformacija, KUO ji skiriasi nuoklaidos ar gandų, KAIP ji formuojama ir KOKIŲ priemonių turi imtis organizacija, jog apsisaugotų nuo komunikacinės žalos?
Ši atmintinė skirta supažindinti NVO su dezinformacijos krizėmis, jų prevencija bei reakcijos strategija, kuri padėtų įveikti informacinį išpuolį. Dezinformacinės atakos gali sukelti tiek trumpalaikius, tiek ir ilgalaikius padarinius (sugriauti organizacijos reputaciją, pažeisti tikslinių grupių pasitikėjimą organizacija, diskredituoti organizacijos tikslus ir vertybes), todėl švietimas yra viena svarbiausių bei kryptingiausių priemonių, užtikrinant NVO sektoriaus atsparumą nesaugioje informacinėje erdvėje.
Parsisiųsti atmintinę galima 3 kalbomis lietuvių, lenkų ir rusų kalbomis:
LT PL RU

Kaip atskirti tiesą nuo pramanų? 9 patarimų rinkinys

Žaismingas vizualus patarimų rinkinys, kaip atpažinti pagrindinius dezinformacijos požymius, tinkamas informavimui bei gali būti pritaikomas edukacinėms veikloms. Kviečiame pasidalinti su savo partneriais, kolegomis, klientais; ji tinkama spausdinimui ir parengta lietuvių, lenkų ir rusų kalbomis
LT PL RU