Nacionalinė NVO koalicija – Nacionalinės visuotinės gynybos koordinavimo tarybos narė

Nacionalinė NVO koalicija – Nacionalinės visuotinės gynybos koordinavimo tarybos narė

LR Prezidentas Gitanas Nausėda 2023 m. lapkričio 27 d. pirmajam posėdžiui sukvietė Nacionalinės visuotinės gynybos koordinavimo tarybą, kurios nare tapo ir Nacionalinės nevyriausybinių organizacijų koalicijos direktorė Gaja Šavelė.

„Nevyriausybinės organizacijos greičiausiai gali sureaguoti, kaip parodė ankstesnės krizės, ir svarbu susidėlioti aiškius žingsnius, aiškias atsakomybes, kaip ir kokiu atveju padėti žmonėms geriausia,“ – pranešime spaudai komentavo G. Šavelė.

Dėkojame LR Prezidentūrai už aktyvų įtraukimą į valstybės gynybos klausimus, dalinantis NVO įžvalgomis, lūkesčiais ir pasiūlymais.

Nacionalinėje visuotinės gynybos koordinavimo taryboje NVO sektorių atstovauja Nacionalinė NVO koalicija, Lietuvos Caritas ir Lietuvos Raudonasis Kryžius / Lithuanian Red Cross.

Taryboje keltus pilietinio pasipriešinimo ir kitus aktualius valstybės gynybos klausimus aptarsime lapkričio 30 d. NVO koalicijos kartu su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas organizuojamoje diskusijoje “Visuotinės gynybos link: situacijos apžvalga ir tolesni žingsniai“.