Stiprinkite savo organizaciją – įregistruokite NVO žymą!
NVO žyma – Juridinių asmenų registre įregistruota žyma, įrodanti, kad organizacija atitinka įstatymuose aprašytą NVO sąvoką.
Kam organizacijai reikia NVO žymos?

Galimybė gauti 1,2% GPM paramą
Nuo 2025 m. tik NVO žymą turinčios organizacijos galės gauti 1,2% GPM paramą.

Galimybė gauti savivaldybių ir valstybės finansavimą
Vis dažniau savivaldybių ir valstybių institucijos finansuoja tik organizacijų, turinčių NVO žymą, projektus.

Didesnis pasitikėjimas
NVO žyma – įrodymas nariams, aukotojams, partneriams bei kitiems suinteresuotoms grupėms, kad organizacija yra nevyriausybinė organizacija.

Tikslesnė statistika
Kuo daugiau nevyriausybinių organizacijų įregistruos NVO žymą tuo tikslesnę statistiką apie nevyriausybines organizacijas Lietuvoje turėsime.

Kas gali gauti NVO žymą?
✅ Nevyriausybinė organizacija
Nuo valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų valdymo nepriklausomas savanoriškumo pagrindais įsteigtas visuomenės ar jos grupės naudai veikiantis viešasis juridinis asmuo, kurio tikslas nėra siekti politinės valdžios arba įgyvendinti vien tik religinius tikslus.
❌ Nevyriausybinėmis organizacijomis nėra:
- juridiniai asmenys, kurių daugiau negu 1/3 dalyvių yra juridiniai asmenys, nesantys nevyriausybinėmis organizacijomis arba religinėmis bendruomenėmis ar bendrijomis;
- juridiniai asmenys, kurių dalyviai – juridiniai asmenys, nesantys nevyriausybinėmis organizacijomis arba religinėmis bendruomenėmis ar bendrijomis, turi daugiau negu 1/3 balsų visuotiniame dalyvių susirinkime;
- politinės partijos;
- profesinės sąjungos, darbdavių organizacijos ir jų susivienijimai;
- organizacijos, kuriose narystė privaloma tam tikros profesijos atstovams;
- sodininkų bendrijos, daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijos, kiti nekilnojamojo turto bendro valdymo tikslais įsteigti juridiniai asmenys;
- šeimynos;
- nuolatinės arbitražo institucijos.
Dar paprasčiau – pasinaudokite Registrų centro paruošta atmintine „Ar esate NVO?“
Pagal Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymo 2 straipsnio 3 dalyje nustatytą nevyriausybinės organizacijos sąvoką.
16 449* organizacijos įregistravo „NVO žymą“.
Paskubėkite ir jūs!
*2025-05-19 duomenys.
Dažniausiai užduodami klausimai
✅ Kaip sužinoti, ar organizacija turi „NVO žymą“?
Apsilankykite Juridinių asmenų registro paieškoje ir suveskite organizacijos pavadinimą arba juridinio asmens kodą. Jei juridinio asmens žyma įregistruota, šalia matysite užrašą „Nevyriausybinė organizacija“

⌛️ Iki kada turi būti įregistruota „NVO žyma“, kad organizacija 2025 m. gautų 1,2 % GPM paramą?
2025 m. (už 2024 m.) gyventojai 1,2 proc. GPM paramą galės paskirti juridiniams asmenims, kurių NVO žyma įregistruota iki 2025 m. gegužės 1 d.
🙏 Ar gali religinė bendruomenė turėti „NVO žymą“?
Gali, jei jos tikslas nėra vien tik įgyvendinti religinius tikslus. Apie juos bendruomenės nurodo savo įstatuose, nuostatuose ar kituose dokumentuose.
🧑💻 Kokias ataskaitas turi pateikti organizacijos, turinčios „NVO žymą“?
Įregistravus „NVO žymą“ papildomų prievolių teikti ataskaitas neatsiranda. Kiekviena organizacija metines finansines ir veiklos ataskaitas teikia taip, kaip to reikalauja jos juridinė forma. Mūsų paruoštas atmintines apie asociacijų, viešųjų įstaigų ir labdaros ir paramos fondų ataskaitų teikimą galite sužinoti čia. Finansų ministerijos informaciją apie pelno nesiekiančių subjektų atskaitomybę galite rasti čia.