Nacionalinės NVO koalicijos ir Lietuvos komunikacijos asociacijos iniciatyva „Dalinamės“ – neatlygintinos konsultacijos NVO sektoriaus organizacijoms 

Nacionalinės NVO koalicijos ir Lietuvos komunikacijos asociacijos iniciatyva „Dalinamės“ – neatlygintinos konsultacijos NVO sektoriaus organizacijoms 

Nacionalinė nevyriausybinių organizacijų koalicija ir Lietuvos komunikacijos asociacija tęsia bendradarbiavimą įgyvendinama projektą „Dalinamės“, kurio metu komunikacijos profesionalai dalijasi savo patirtimi su visoje Lietuvoje veikiančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis (NVO).

Anot Lietuvos komunikacijos asociacijos projekto koordinatoriaus Justo Jaskonio, nekilo abejonių, ar tęsti praėjusiais metais pradėtą pilietinę iniciatyvą: „Mūsų nariams tai puiki galimybė prisidėti prie pilietinės visuomenės stiprinimo, teikiant ekspertines konsultacijas nevyriausybėms organizacijomis. Džiaugiamės, kad naudą ir prasmę bendradarbiauti mato tiek Lietuvos komunikacijos asociacijos nariai, tiek nevyriausybinių organizacijų atstovai”.

LTKA nariai Nacionalinės NVO koalicijos atstovus iki birželio truksiančiame etape konsultuoja vidinės ir išorinės komunikacijos, strategijos, planavimo, kampanijos rengimo ir jos įgyvendinimo klausimais, pataria kaip valdyti rizikas ir krizes, padeda geriau suprasti darbo su žiniasklaida specifiką, pataria dėl aktualaus turinio rengimo, viešinimo, socialinių tinklų komunikacijos. 

„Nevyriausybiniam sektoriui svarbių temų sąrašas yra beveik begalinis: nuo visad aktualaus paramos pritraukimo, iki vis labiau aktualėjančio skaidrumo bei atskaitingumo ir krizių valdymo“, – apie iššūkius, su kuriais susiduria nevyriausybinis sektorius, sako Nacionalinės NVO koalicijos vadovė Gaja Šavelė.

Jos teigimu, šis bendradarbiavimas nevyriausybiniam sektoriui yra naudingas dėl nuolatinio žmogiškųjų ir finansinių resursų trūkumo. „Nevyriausybinis sektorius negali pasigirti dideliais reklamos biudžetais, todėl raktu į sėkmę tampa kūrybiškumas bei efektyvumas arba netradicinės erdvės“, – pasakoja G. Šavelė. 

Praėjusiais metais Lietuvos komunikacijos asociacijos konsultacijomis pasinaudojo 9 nevyriausybinės organizacijos. Tarp jų, Aplinkosaugos koalicijos, Lietuvos negalios organizacijų forumas, Žmogaus teisių stebėjimo institutas ir kitos. Iš viso buvo suteikta virš 135 neatlygintinų valandų konsultacijų. 

Šiuo metu Nacionalinė NVO koalicija vienija 18 įvairioms sritims atstovaujančių skėtinių bei nacionalinių organizacijų, kurios jungia per 2 000 NVO visoje Lietuvoje. 

Lietuvos komunikacijos asociacijai priklauso daugiau kaip 200 komunikacijos profesionalų dirbančių įvairiuose sektoriuose ir individualiai. Projekto „Dalinamės“ rėmuose savo žiniomis su Nacionalinės NVO koalicijos organizacijomis jau dalijosi  Rita Saunorytė-Norutienė, Justas Jaskonis, Svajūnė Marcinkevičienė, Živilė Navickaitė-Babkin, Liutauras Ulevičius, Karolina Barišauskienė, Giedrė Bielskytė.