Startuoja kampanija „Pasaulis be NVO – ne pasaulis“:  ragina neišvaistyti savo „1,2 proc. galios“

Startuoja kampanija „Pasaulis be NVO – ne pasaulis“:  ragina neišvaistyti savo „1,2 proc. galios“

Registrų centro duomenimis Lietuvoje net 120 000 savanorių kasmet kitiems paskiria 5 000 000 valandų. Tačiau tik maždaug kas trečias Lietuvos gyventojas paskiria 1,2 % GPM paramą nevyriausybinėms organizacijoms. Nacionalinė nevyriausybinių organizacijų koalicija pradeda kampaniją „Pasaulis be NVO – ne pasaulis“ , raginančią gyventojus prisidėti prie pilietinės visuomenės stiprinimo ir paskirti 1,2% GPM paramą nevyriausybiniam sektoriui. Kampanija siekiama atkreipti dėmesį į savanorių ir nevyriausybinio sektoriaus vaidmenį visuomenėje.

Tūkstančiai organizacijų visoje Lietuvoje teikia socialinę, emocinę pagalbą bei paslaugas, steigia ir išlaiko dienos centrus, prisideda prie teisėkūros, gina žmogaus teises – veiklų aibė yra neišsemia, – sako NVO koalicijos vadovė Gaja Šavelė. – Pasaulis, kuriame nebūtų nevyriausybinių organizacijų, būtų tiesiog ne pasaulis“.

Anot 18 skėtinių ir nacionalinių organizacijų vienijančios Nacionalinės NVO koalicijos atstovės, gyventojai, skirdami 1,2 % GPM, užtruks tik kelias minutes, tačiau jų indėlis bus didžiulis. „Vidutiniškai vienas gyventojas skirdamas paramą paaukoja apie 50 eurų. Kai kam suma gali atrodyti nedidelė, tačiau nustebtumėte, kiek daug už ją galima įsigyti: pavyzdžiui, 4 val. savanorio apmokymų teikti emocinę pagalbą, 25 porcijas šilto maisto vienišiems senjorams ar 15 kg kokybiško maisto gyvūnams,“ – vardija G. Šavelė. 

Be to, ši paramos forma gyventojui tiesiogiai nekainuoja, mat jis gyventojų pajamų mokestį jau yra sumokėjęs. 1,2 % GPM skyrimas yra valstybės pasiūlytas būdas gyventojams prisidėti prie pilietinės visuomenės stiprinimo ir patiems nuspręsti, kaip bus panaudoti jų 1,2 % nuo sumokėto GPM – paskirti nevyriausybinėms organizacijoms ir palikti valstybės biudžete.

Kampanijos metu gyventojai kviečiami patys išsirinkti nevyriausybinę organizaciją, kuri yra jiems arčiausiai širdies, ir paskirti kelias minutes savo laiko. Susipažinti su Nacionalinės NVO koalicijos nariais galima interneto svetainėje www.ngo.lt

Skirti 1,2 % paramą gali kiekvienas pajamas už praėjusius metus deklaravęs Lietuvos gyventojas. Pildant formą VMI sistemoje tereikia įvesti organizacijos identifikacinį kodą. Beje, paramą skirti galima net keliems metams į priekį, tad procesas tampa dar paprastesnis. Tai padaryti reikėtų iki gegužės 1 d.  Skirkite 1,2 % GPM – www.vmi.lt